Jak poprawnie zmywać makijaż?

Pięknie wykonany makijaż potrafi stać się powodem do domu, ale nie wolno ci zapominać o tym, że nawet ten najlepszy makijaż prędzej czy później trzeba zmyć. Absolutnie nie wolno ci go pozostawiać na powierzchni twarzy na noc. Nie powinnaś nigdy kłaść się w makijażu do łóżka, albowiem później będziesz tylko wcierać go w twarzy, co zakończy się pobudką z nowymi nieprzyjemnymi wykwitami na cerze. Zawsze wieczorem sięgaj więc po odpowiedni płyn micelarny. To właśnie ten kosmetyk umożliwi ci szybkie i do tego perfekcyjne zmycie każdego makijażu.

Zmywanie makijażu – czego użyć?

Płyny micelarne są naprawdę świetne, albowiem spośród wszystkich kosmetyków przeznaczonych do demakijażu wykazują się chyba najmocniejszym działaniem. Płyny micelarne zostały już zrecenzowane przez specjalistów od makijażu na pieprzyki.pl. Niestraszny im żaden produkt. Potrafią zmyć absolutnie wszystko, wliczając w to preparaty wodoodporne oraz te bardzo mocno napigmentowane, które pod wpływem samej ciepłej wody nie są w stanie nawet lekko się rozmazać. Nie bez powodu płyny micelarne są używane niemalże przez wszystkie zwolenniczki mocniejszych makijaży.

Naprawdę warto wypróbować płyn micelarny

Jeżeli ty też do tego grona należysz i na co dzień korzystasz ze wszystkich produktów do konturowania twarzy, zastygających eyelinerów, błyszczących cieni do powiek oraz mocnych szminek, zdecydowanie powinnaś polubić się z płynami micelarnymi, by właśnie nimi zastąpić wszelkie delikatne mleczka i inne produkty przeznczone do oczyszczania twarzy.

Na ogół taka standardowa woda micelarna ma zresztą bardzo dobry skład. Zawiera w sobie liczne micele, które przyciągają do siebie brud i zanieczyszczenia, dosłownie wchłaniając pigment z różnych kosmetyków. Wiedząc o tym, powinnaś również zapamiętać, że taki płyn micelarny za każdym razem musi zostać zmyty. Jeżeli pozostawisz go na twarzy po zakończonym demakijażu, rezygnując z „normalnego” umycia buzi, zaryzykujesz tym, że micele zaczną przyciągać do siebie brud z otoczenia czy np. twojej pościeli. Demakijaż zawsze kończ więc standardowym umyciem twarzy. W ten sposób najlepiej o tę twarz zadbasz.