Kupując obuwie do codziennego użytku, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zalety naturalnej skóry. Jasne, sztuczna skóra może wyglądać tak dobrze, jak prawdziwa, a nawet być bardzo podobna, ale to nie znaczy, że będzie równie trwała lub zapewni ten sam poziom komfortu. Ostatecznie decyzja zależy oczywiście od Ciebie, ale warto poznać zalety butów z prawdziwej skóry przed ostatecznym zakupem.

Skóra naturalna jest trwalsza

Jedną z najważniejszych zalet butów ze skóry naturalnej jest to, że zadbane mogą dobrze wyglądać przez lata, a nawet dekady. Jedno jest pewne – dobre, zadbane buty ze skóry nie pękają łatwo, czego niestety nie można powiedzieć o tych ze skóry syntetycznej.

Skóra naturalna jest wygodniejsza

Buty ze skóry naturalnej dopasowują się do stopy znacznie łatwiej i szybciej, od tych wykonanych z innych materiałów. Skóra syntetyczna rzadko jest tak elastyczna, co skutkuje tygodniami, jeśli nie miesiącami bólu i odcisków. Miękkie zamienniki skóry znacznie łatwiej się dopasowują, ale mogą się również rozciągać i stawać coraz luźniejsze, aż po prostu nie będziesz mógł ich już nosić.

Skórę naturalną łatwiej naprawić

Od pęknięć i zadrapań powierzchni, po wyblakłe i błyszczące łyse plamy na wypolerowanej skórze – większość napraw butów ze skóry jest całkiem wykonalna i łatwa do wykonania. Jednak kiedy Twoje buty ze sztucznej skóry zostaną uszkodzone, są prawie skazane na wyrzucenie.

Buty męskie skórzane

Skóra naturalna jest oddychająca

Cóż, chyba że i tak masz tendencję do przegrzewania się stóp, w takim przypadku wybór między obuwiem skórzanym a innym materiałem jest prawdopodobnie najmniejszym z twoich zmartwień. I tak możesz chcieć wybrać skórę, ponieważ uważa się, że naturalne materiały są bardziej oddychające, a wiele osób zgłosiło, że ich stopy nie tylko mniej się pocą, ale także wydzielają mniejszy zapach.

1 thought on “Zalety butów skórzanych

  1. Miałem buty skórzane i z syntetycznych materiałów. Skórzane wytrwały prawie 3 lata, podczas gdy skórzane połowę tego okresu, więc mogę potwierdzić ich trwałość

Comments are closed.