Portfele męskie – marki, fasony, przegląd ofert

Portfele męskie skórzane to klasyka, dla której dotąd nie wynaleziono lepszej alternatywy. Będą one pasowały każdemu mężczyźnie. Pozostaje tylko wybór konkretnego modelu.

Portfele męskie skórzane pasują do każdej stylizacji. Przy garniturze Gucci lub innym eleganckim stroju na ważnej imprezie żadna inna forma przechowywania pieniędzy nie sprawdzi się lepiej. Elegancki portfel dobrze uzupełnia skórzane buty, dobrej jakości teczkę na dokumenty czy markowy zegarek. Świetnie wygląda też w towarzystwie dżinsów i koszulki polo. Taki portfel męski jest zwykle prostokątny, otwierany na bok, z przegródkami na karty kredytowe, które pomagają zachować porządek. Najczęstsze kolory to czerń i brąz, choć zdarzają się też inne warianty. Włożony w kieszeń portfel dobrej jakości może zastąpić plecaki i saszetki, które nie prezentują się już tak elegancko. Dobry portfel marki Gucci czy Armani pełni podobną rolę w męskiej garderobie, jak droga torebka w szafie kobiet. Uzupełnia każdy strój, dodaje pewności siebie i jest idealną bazą na każde większe wyjście.

Na jaką okazję

Jednak taki portfel pasuje nie tylko do wielkich wyjść. Równie dobre wrażenie robi w sytuacjach biznesowych, gdy niezależnie od stylu właściciela nadaje mu elegancji. Wizytówka wyjęta z portfela wizytowego Armani czy Puccini robi zupełnie inne wrażenie, niż ta sama wizytówka wyjęta prosto z kieszeni. Świadczy o wyrobieniu i dbałości o detal, które są cenione u kontrahentów. Markowy portfel męski ma też znaczenie przy okazji wieczornych wyjść do klubu. Do niektórych eleganckich czy modnych miejsc mogą wejść tylko wybrani, a osoby wyposażone w markowe akcesoria, takie jak dobry portfel, zwykle nie mają problemu z dostaniem się do środka. Robi też świetne wrażenie za granicą, na urlopie czy w dobrym hotelu.

Na wiele lat

Dużym plusem tego elementu męskiej garderoby jest fakt, że nie trzeba go wymieniać co sezon. Po pierwsze, najczęściej w sklepach można dostać klasyczne modele, które latami nie wychodzą z mody. Można więc korzystać z raz zakupionego portfela przez wiele sezonów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że markowy portfel zwykle wykonany jest ze skóry, która jest jednym z najsolidniejszych materiałów. To daje pewność, że portfel nie zniszczy się. Kupując portfel warto zwrócić uwagę na to, czy skóra jest dobrej jakości, jak prezentują się przeszycia i czy kieszonki nie strzępią się na brzegach. Taką gwarancję dają najlepsze marki mody ekskluzywnej, a także polskie firmy specjalizujące się w eleganckiej modzie męskiej. Dobry portfel może posłużyć wiele lat, a nawet być przekazany następnemu pokoleniu.

Ciekawe pomysły na udane prezenty świąteczne dla niej i dla niego!

W dłuższej perspektywie może się więc okazać, że kupno nieco droższego modelu lepszej marki, jak na przykład Ochnik, jest w rzeczywistości oszczędnością w porównaniu z wymienianiem co sezon tanich portfeli złej jakości. Przede wszystkim mając dobrej jakości opakowanie do przechowywania pieniędzy trafiamy do ekskluzywnego klubu wybranych, których można rozpoznać właśnie po solidnym portfelu z najlepszej skóry. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, taki portfel naprawdę może pomóc w wywołaniu dobrego pierwszego wrażenia, znalezieniu pracy czy przekonaniu do siebie partnerów biznesowych. W filozofii wschodu wierzy się też, że pieniądze uciekają, gdy trzymamy je w dziurawym, starym opakowaniu złej jakości. Jeśli to prawda, to markowy portfel dobrej jakości z solidnym zamknięciem zapewnia gotówce bezpieczeństwo – dosłownie i w przenośni.

1 thought on “Portfele męskie – marki, fasony, przegląd ofert

  1. Jak portfel to tylko skórzany. Jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu. Portfel mam od 4 lat i wygląda jak nowy.

Comments are closed.