Ciuchy i akcesoria streetwear – gdzie je kupować?

Moda uliczna początkowo związana wyłącznie z ulicą nie należała do najdroższych typów modowych. Obecnie jednak coraz częściej zaczyna się stawiać na jej droższe elementy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby znaleźć tanie, sprawdzone rozwiązania, które doskonale będą odpowiadać na nasze potrzeby. Od czego należy zacząć?

Pojawienie się streetwear

Choć moda uliczna zapoczątkowana została kilka dekad temu, jeszcze do niedawna nie bywa wyraźnie zauważalna. Jednakże obecnie każdy kolejny rok wyraźniej podkreśla znaczenie streetwearu w światowej modzie. Wielu wskazuje na to, że jest to odpowiedź na potrzebę indywidualizowania się, a jednocześnie czerpania inspiracji z innych. To właśnie ten styl kładzie nacisk na to, aby nie ubierać tego, co jest oferowane na wybiegach, ale stawiać na opcje wygodne, sprawdzające się właśnie na ulicy. Oznacza to ubrania wygodne, w których czujemy się komfortowo, nie zaś, „jak na szpilkach”.

Gdzie kupować ubrania w stylu Streetwear?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że styl ten bardzo duży nacisk kładzie na marki sportowe, a zatem i ubrania tego typu. Tu można spotkać zarówno T-shirty, jak i kurtki z naszytym logo producenta, które sprawdzą się podczas codziennego, casualowego użytkowania. Jako klient z powodzeniem możesz przeglądać propozycje influencerów z Instagrama i innych portali, koniecznie jednak zobacz ciuchy Stone Island, które doskonale wpasowują się w modę ulicy. Oznacza to, że jednym z miejsc, w których warto szukać odpowiedniego ubioru, będzie sklep internetowy.

Sięgnij po grupy streetwearowe

Nawet jeśli planujesz zakupić coś ze strony internetowej, nieraz warto poszukać inspiracji tego, na jakie połączenie najlepiej będzie postawić. W tym celu warto skorzystać z możliwości, jakie dają grupy na Facebooku. Choć wiele osób wykorzystuje je do sprzedaży i zakupu ubrań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu przeczytać rady o tym, co sprawdzi się w połączeniu z upatrzoną przez Ciebie kurtką lub T-shirtem.

Czy kupować na Facebooku?

W przeciwieństwie do sklepów internetowych grupy Facebookowe są miejscem, w którym może pojawić się wyraźne ryzyko oszustwa. Jeśli nie mamy sprawdzonego sprzedawcy, lepiej unikać zakupu towaru, który może okazać się zwykłą, tandetną podróbką. Istnieje również ryzyko, że ktoś nigdy nie wyśle towaru. Pod tym względem najbezpieczniejszą przestrzenią są właśnie sklepy w sieci oraz portale umożliwiające udział w aukcjach sieciowych.
Kupujesz przez Facebooka? Pamiętaj o ważnych zasadach!
Istnieje kilka podstawowych zasad, które sprawdzą się przy zakupie produktów poprzez Facebooka. Są to:

  • Tag i real foto – nie śpiesz się z zakupem. Poproś sprzedawcę o dodatkowe, dokładne i realne zdjęcia produktu. Jeśli będzie robił problemy, możesz przypuszczać, że coś jest tu nie w porządku.
  • Poproś o kod produktu – znajduje się on np. na metce markowych butów. Pozwoli Ci to na zweryfikowanie, czy jest to produkt oryginalny.
  • Poproś o wymiary produktu bądź rozmiar – lepiej jest udać się do sklepu i upewnić się, że nie będzie to za małe/za duże niż niepotrzebnie wydać pieniądze.