Marki odzieżowe wśród Polaków – co wybieramy najczęściej?

Zarówno na świecie, tak i w Polsce moda zmienia się bardzo szybko i dynamicznie. Istnieją jednak takie marki, które mimo upływu lat nadal są na czasie. Idealnie wpasowują się one w aktualnie panujące trendy, dzięki czemu cieszą się większą popularnością od innych. W naszym kraju moda nadal jest nieco zamkniętym tematem. Często spotykamy się z sytuacjami, w których to inny ubiór jest wytykany palcami.

Moda w Polsce

Polska mimo zdecydowanego kroczenia w przód i otwartość modową, nadal boryka się z problemami związanymi z brakiem akceptacji i aprobaty dla zachowań czy też właśnie stylu ubioru, który za bardzo wyróżnia się od ogólnie przyjętego ogółu. To właśnie z wyżej wymienionych przyczyn, najpopularniejsze marki odzieżowe w Polsce to z reguły firmy produkujące dość klasyczne, a zarazem uniwersalne style ubioru.

Najpopularniejsze marki w Polsce

Mówiąc o najpopularniejszych markach odzieżowych w naszym kraju, rozpocząć musimy od marki Tommy Hilfiger. Wg rankingu najpopularniejszych marek odzieżowych na portalu www.platine.pl właśnie ta marka jest popularna. Charakterstyczne logo o biało-czerwonym kolorze spotykane jest na ulicach miast bardzo często. Kwestia cenowa tej marki wygląda bardzo różnie – mamy w niej linie na zarówno na każdą kieszeń jak i linie premium, które wymagają od nas większych wydatków. Często mówi się jednak, że Polacy zdecydowanie przeceniają markę jaką jest Tommy Hilfiger i stawiają ją obok marek takich jak Gucci, czy nawet Louis Vuitton.

Równie dużą popularnością w Polsce cieszy się marka Calvin Klein. Na ulicach spotykana bardzo często, choć nie tak często jak wcześniej wspomniany Tommy. Logo charakteryzuje się przede wszystkim literkami CK, które są jak gdyby inicjałami nazwy opisywanej marki. Cenowo kwestia jest bardzo zbliżona do marki Tommy Hilfiger – obie możemy dostać w atrakcyjnych cenach na promocjach w sklepach online takich jak Zalando, Aboutyou czy Runcolors.

Rozpoznawalne marki odzieżowe w Polsce

Rozpoznawalna w Polsce jest również marka odzieżowa o nazwie Champion. Ponownie, półka cenowa jest bardzo podobna do wyżej wymienionych marek. Champion charakteryzuje się główną linią Reverse Weave, której aspektem rozpoznawczym jest wysokiej jakości haft, który jest praktycznie nie do zniszczenia w praniu. Bardzo popularny w sklepach online – należy zauważyć, że linia Reverse Weave jest o około 35% droższa od pozostałych, podastwowych ubrań jakie oferuje nam marka Champion.

Wszystkie najpopularniejsze marki należą więc do mody z ramienia Streetwear’u, a więc stylu miejskiego który bardzo popularny jest przede wszystkim wśród młodzieży. Do tego konkretnego gatunku modowego należą drogie marki, takie jak Gucci, Prada, Louis Vuitton czy Balenciaga, ale również tańsze, a więc oprócz wymienionych, doliczyć możemy również Nike, Adidas, Ellesse, Kamuflage*, Local Heroes czy Stussy.